Er worden ook orthofoto’s van delen van de archeologie gemaakt. Deze orthofoto’s kunnen het tijdrovende handmatige schetswerk op locatie vervangen. Dit is niet altijd noodzakelijk maar in sommige gevallen wel. Het betreft dan vaak een situatie waarbij de opname snel maar wel volledig uitgevoerd moet worden. Het kan ook zijn dat het op te nemen vlak of object erg groot is en veel elementen en grondprofielen bevat waardoor de opname met laserscanners voordeliger uitvalt.
http://www.meet-tekenwerk.nl/orthofoto-archeologie-domplein-utrecht/
Onder het Domplein in Utrecht hebben archeologen vorige week de restanten van een Romeinse weg uit de derde eeuw gevonden. Dat meldt de NOS.
De gevonden weg liep dwars door het Romeinse fort dat zich vroeger op deze locatie bevond. Over de restanten, die op zo’n vijf meter diepte werden aangetroffen, wordt een loopbrug gebouwd zodat het publiek de vondst later kan bekijken.
Archeologen doen al enkele jaren onderzoek op het Domplein. Volgend jaar opent hier een ondergronds publiekscentrum waar de tweeduizend jaar oude geschiedenis van de stad Utrecht ‘beleefbaar en aanraakbaar’ wordt gemaakt. Vanuit het centrum kan straks ondergronds onder meer gekeken worden naar resten van de noordelijke grens van het Romeinse rijk. Op de plek van het huidige Domplein bevond zich in de Romeinse tijd een castellum.